Cine-Jessy, Casting Studio Bratislava
UK flag
Home » O nás

Čo je to Cine-Jessy?

Je to castingová agentúra. Od roku 2000 zastáva na slovenskom filmovom a reklamnom trhu významné miesto,  postupom času sa už stala pojmom vo svojom odbore.

Naša materská firma CINE-JESSY sídli v Prahe, kde funguje od roku 1991 a spolupracovala už na viac než 300 filmoch a nespočetnom množstve reklám.

Zaoberáme sa castingom, teda výberom a obsadzovaním hercov profesionálnych aj amatérskych, do filmov, ale aj do reklamy a televíznych programov. Nevenujeme sa len profesionálom (hercom, herečkám, modelom, modelkám), ale zbierame aj zaujímavé tváre žien, mužov a detí do filmu a reklamy. U nás nájde uplatnenie každý.

Čo robíme?

Evidujeme slovenských a českých hercov, hercov ovládajúcich nejakú cudziu reč (angličtinu, nemčinu, maďarčinu,…), amerických hercov žijúcich v Bratislave a v Prahe a zahraničných hercov. Spravujeme aj databázu komparzistov – zaujímavé tváre pre film a reklamu. Sprostredkovávame modelov a modelky, hostesky, tanečníkov, hudobníkov a umelcov z rôznych oblastí.

Ponúkame aj služby pomocného režiséra, casting directora, fotografa, vizážistu, hair stylistu a umeleckého maskéra.

Pozrite si odpovede na najčastejšie otázky.

 

História

Spoločnosť CINE-JESSY Praha v roku 1991 založila a dodnes vedie Mgr. Jessica Horváthová. Táto herecká agentúra vznikla za výdatnej pomoci fotografa Jiřího Hanzla a Karla Holubičky. Orientovala sa najmä na vyhľadávanie a presadzovanie nielen mladých talentov, ale aj skúsených, tak trochu zabudnutých, profesionálov.

V roku 2000 sa CINE-JESSY Praha oficiálne rozšírila aj o slovenskú pobočku CINE-JESSY Bratislava. Jej vedením bol poverený casting director Richard Kay Kardhordó, ktorý má bohaté organizačné a filmové skúsenosti.

Pobočka CINE-JESSY Bratislava pohotovo vstúpila na slovenský filmový trh a svojimi spoľahlivými a kvalitnými službami si získava čoraz viac spokojných zákazníkov slovenských i zahraničných. V tomto jej výrazne pomáha aj rozširujúca sa sieť odborných spolupracovníkov.

CINE-JESSY Bratislava sa už po niekoľkých rokoch svojej existencie môže prezentovať mnohými pozitívnymi výsledkami, čo potvrdzujú aj výborné referencie na Slovensku i v zahraničí.