Cine-Jessy, Casting Studio Bratislava
UK flag
Home » Casting

Obsadzovanie hercov do filmu a televízie, komparz, modeling či hlasový casting.
Naša agentúra má viac ako 20 rokov praxe v castingových službách na profesionálnej úrovni.


profesionalni_herci

Pre hercov, komparzistov, modelov

· možnosť registrácie zadarmo v našej databáze pohodlne kedykoľvek on-line alebo po dohode osobne
· agentúrne služby (všeobecná starostlivosť od obsadenia po nakrúcanie vrátane starostlivosti na pľaci počas nakrúcania)
· možnosť exkluzívneho zastúpenia (výhradné zastúpenie na konkrétnom území)
· poskytovanie služieb hereckého agenta (zastupovanie herca ev. modela voči produkcii, riešenie zmlúv a honorárov)
· poskytovanie služieb fotografa (herecké portréty, headshoty, booky, retušovanie fotografií)

filmove_produkcie_reklama

Pre filmové a televízne produkcie,
reklamné agentúry

· casting na kľúč, výber požadovaného herca (slovenského, českého, maďarského)
· casting na kľúč Praha, Budapešť
· kompletné obsadenie filmu, reklamy
· hlasový casting
· zabezpečenie komparzu
· sprostredkovanie modelov, modeliek, hostesiek
· poskytovanie služby casting directora
· poskytovanie služieb fotografa (Richard Kay photography), kameramana
· agentúrne služby

Popri hlavnej náplni našej činnosti, ktorou je obsadzovanie tvárí do reklamy a filmu, teda casting, má naša agentúra i niekoľko vedľajších aktivít. Slúžia najmä na podporu hlavnej aktivity objavovaním ďalších nových talentov a ich prezentácie.


Fotocasting

Na požiadanie vieme zaslať fotografickú ponuku typov, ktorých účinkovanie vieme sprostredkovať.

Fotocasting prebieha výberom klienta z ponúknutých fotografií. Je to vhodný postup na vyselektovanie presne takých typov, o aké má klient záujem.


Reklama

Vyžaduje trocha iný prístup v nábore nových tvárí. Výber nových tvárí je tematickejší a tematické sú aj jednotlivé náborové castingy.

Do reklamy ponúkame práve tie typy, ktorých je všade nedostatok aj preto, že získať ich je náročnejšie. Vítaní sú 30—50-roční záujemcovia, muži aj ženy. S organizáciou castingov na reklamu máme bohaté skúsenosti. Dnes pracujeme už takmer výhradne len prostredníctvom digitalizovaných výstupov. Samozrejme, všetko záleží na nárokoch a želaniach klienta.


Film

Podieľali sme sa na niekoľkých historických filmoch, v ktorých bola požiadavka na veľké množstvo typologicky špeciálneho komparzu, napríklad Neapol: južanské typy, drobnejšie postavy s dlhými vlasmi; druhá svetová vojna: nemeckí vojaci alebo židovskí robotníci; Rusko: 18. storočie, svetlé vlasy, robustnejšie postavy; Francúzsko: 19. storočie a podobne. Máme skúsenosť s organizovaním castingu aj v rómskej komunite. Agentúra má bohaté skúsenosti s nakrúcaním filmov na území Česka a Slovenska. Účinkujúcich evidujeme aj regionálne. Osvedčilo sa tesne pred výrobou absolvovať aj náborové castingy priamo na lokácii, ktoré stále evidujeme.


Databázaba Pythia

Pracujeme v dômyselnom databázovom programe Pythia, ktorý bol naprojektovaný priamo pre prácu castingovej agentúry.

Pomáha rýchlo evidovať a presne vyhľadávať požadované parametre či vlastnosti pri hľadaní osoby alebo skupiny osôb podľa zadaných kritérií. Umožňuje operatívne zásahy do štruktúry celej databázy podľa konkrétnych potrieb našich klientov, spresňuje a urýchľuje organizáciu pri výrobe projektov a poskytuje množstvo výstupov, ktoré vieme podľa požiadaviek poskytnúť v tlačenej alebo digitálnej forme. Databázový program zároveň chráni údaje v zmysle zákona o ochrane osobných údajov.


Rozširovanie databázy

Hlavnou činnosťou našej castingovej agentúry je hľadanie nových zaujímavých tvárí, typov rôzneho veku, národností, rôznych zručností a záujmov pre potreby filmu a reklamy.

Znamená to, že vyhľadávame a evidujeme každého, kto má záujem dlhodobo s nami spolupracovať. Počas našej existencie sme vytvorili veľkú skupinu skúsených a disciplinovaných filmových komparzistov, ktorí s nami pravidelne spolupracujú, a tak uľahčujú prácu nám aj pracovnému štábu. Samozrejme, v našej databáze evidujeme aj profesionálnych hercov, tanečníkov, športovcov, moderátorov, modelky, modelov, hostesky. Pravidelne cestujeme po slovenských divadlách, navštevujeme profesionálne divadelné súbory, ochotnícke a amatérske divadlá a tanečné súbory. Zaujímajú nás aj špecifické kategórie: dvojčatá, trojčatá, dvojníci, liliputáni či rôzne exotické tváre. Snažíme sa evidovať relevantné informácie, aby sme našim klientom ponúkli aktuálne údaje o potenciálnych účinkujúcich.

Organizujeme pravidelné nábory nových tvárí a priebežne aktualizujeme už registrovaných záujemcov. O plánovaných náboroch sa viac dozviete v sekcii news.

Zaregistrovať sa dá aj pohodlne – prostredníctvom internetu.

Evidujeme záujemcov z celého Slovenska a vďaka úzkej spolupráci so Cine-Jessy/Praha aj v Česku.


Spoločenské akcie, eventy

Podieľame sa aj na organizovaní spoločenských akcií alebo dodávame účinkujúcich na rôzne eventy. Vieme poradiť pri výbere agentúry, ktorá klientovi zorganizuje akciu priamo na kľúč. Pomáhame pri výbere účinkujúcich alebo pri angažovaní hostesiek.


Rozhlas a dabing

Evidujeme hlasové vzorky profesionálnych hercov. Organizujeme hlasové castingy na rozhlasové spoty. Spolupracujeme so zvukovými štúdiami a s postprodukciami pri získavaní zaujímavých hlasov pre filmový a televízny dabing. Obráťte sa na nás pre bližšie informácie.


Televízia

Úspešne sa rozbehla aj spolupráca s televíznymi produkciami na našom trhu. Robili sme castingy na účinkovanie v najnovších televíznych projektoch, pilotných častiach rôznych relácií a reality show, napríklad FC tri-skáč, Bez servítky, FARMA pre TV Markíza, vizuály pre STV, TV jingle – Správy, Šport, Dievča za milión a pod. pre TV JOJ a castingy exkluzívne pre TVA.